www.kvetinace-floravil.cz

Pěnišník ‚Nugget by Bloombux Magenta’® květináč 11cm, výška 10/15cm, keř

Zlevněný produkt Pěnišník 'Nugget by Bloombux Magenta'® květináč 11cm, výška 10/15cm, keř od značky s dobrým jménem Heinje snadno můžete najít ještě dnes za výhodné peníze. Výhodně za super cenu 199 Kč.
EAN: 4011266945239
Pěnišník 'Nugget by Bloombux Magenta'® květináč
Ověřit dostupnost
Značka: Heinje
199

Latinsky: Rhododendron micranthum ‚Bloombux Magenta‘
Výborná alternativa za v dnešní době problematický buxus, který trpí na zavíječe buxusového. Bloombux je hustě rostoucí pěnišník dosahující výšky 70-100cm. Květy jsou sytě růžové. Listy jsou drobné, poměrně pevné, zelené. Díky nižší velikosti je vhodný do malých zahrádek a pro pěstování v nádobách. Vhodný pro pěstování na slunci či polostínu se živnou, propustnou, mírně vlhkou půdou.
Kdo má na zahradě buxus a dosud nepoznal zavíječe zimostrázového, může mluvit o velkém štěstí. Nenápadný škůdce, který se rychle šíří Evropou, totiž dokáže plůtky, figury i solitérní zimostrázy za pár dnů zničit. A mnohde už to udělal.
Leckdy nezbude než zimostrázy nahradit. To však není důvod k smutku: zvlášť když náhrada může být hezčí než původní zelený keřík. Tak jako pěnišník ’Bloombux’.
Stálezelený keřík se v něčem podobá zimostrázům: má drobné lístky, hustě se větví a výborně snáší řez. Má však něco navíc: krásné růžové květy, které se objevují v druhé polovině května a vydrží zhruba měsíc. Příjemné je, že je po uvadnutí nemusíte odštipovat.
Chcete-li ’Bloombux’ stříhat, udělejte do hned po odkvětu. Právě tak ho však můžete nechat růst jako solitéru nebo ho pěstovat v nádobě. Dekorativní keř dosahuje výšky asi jednoho metru a rok od roku je krásnější… Na keři starém deset let se může otevřít až tisíc květů. A každý rok jich přibývá.
Věřte tomu. Anebo to rovnou vyzkoušejte.