www.kvetinace-floravil.cz

Millefiori Lampa katalytická BELL 250ml

Tento neodolatelný kousek Millefiori Lampa katalytická BELL 250ml od společnosti s předním postavením na trhu Millefiori Milano pohodlně pořídíte momentálně na webu za outletovou cenu! Nyní za 1 290 Kč. EAN: 8054377028688
Millefiori Lampa katalytická BELL
Popis produktu

Praktický dekorační předmět, bez kterého se moderní domácnost už nemůže obejít. Proč?

katalytickou reakcí skutečně vyčistí vzduch a odstraní nežádoucí pachy
nehoří, což znamená, že nespotřebovává kyslík a nevytváří splodiny
desinfikuje vzduch, což je obzvláště praktické v chřipkovém období
krásně provoní interiér, ve kterém se budou všichni cítit lépe
vůně dodá interiéru osobitý styl
světově proslulý italský design se nedá přehlédnout

Dokáží efektivně odstranit veškeré nepříjemné pachy, včetně cigaretového kouře,zápachů z vaření a případně z domácích zvířat a přitom rozšířit oblíbenou vůni všude tam, kde chcete vytvořit tu správnou atmosféru pohody
Jak funguje katalytická lampa?

Jednotlivé části katalytické aroma lampy:

skleněná nebo keramická nádobka
miniaturní trychtýř potřebný k naplňování nádobky vonnou směsí
katalytický hořák skládající se z katalyzátoru – porézního kamene a bavlněného knotu
kovová zátka k zastavení katalytické reakce
dekorační kovový nebo keramický kryt s otvory

Pro nastartování katalytické reakce je potřeba krátce zapálit katalyzátor nasáklý vonnou směsí. Po 2 minutách se plamen sfoukne. Vonná směs (alkohol s vonnými esencemi) se nadále oxiduje bez plamene pomocí horkého katalyzátoru za přítomnosti vzduchu, čímž dochází k uvolňování molekul schopných zničit nežádoucí pachy a bakterie a zároveň k šíření vůně esencí do prostoru. Vonné esence nejsou páleny, ale jednoduše odpařovány z teplého porézního povrchu katalyzátoru. Proto je kvalita vůně vyšší než u vonných svíček nebo klasických aroma lamp. Účinnost katalytické aroma lampy je silná, dokáže odstranit až 83% bakterií.
Vědecké výzkumy ukázaly, že účinnost v ničení bakterií pokračuje ještě dlouhou dobu po zastavení katalytické reakce. To vysvětluje, proč je katalytická aroma lampa tak efektivní v odstraňování nepříjemných pachů.
Návod k použití

Umístěte lampu na pevný vodorovný povrch.
Pomocí přiloženého trychtýřku naplňte lampu max. do 2/3 aromatickým roztokem. Vložte do lampy knot, katalyzátor zasuňte do otvoru.
Nasaďte na katalyzátor malý kovový vršek a vyčkejte okolo 30 minut, než knot nasákne vonnou směs. Následně zapalte katalyzátor a nechte plamen hořet 2 minuty, potom plamen uhaste sfouknutím. Spustí se katalytická reakce.
Nasaďte na katalyzátor dekorativní zátku s otvory, která brání tomu, aby se někdo dotkl horkého katalyzátoru. Katalyzátor můžete nechat pracovat jak dlouho uznáte a vhodné.

Na provonění a pročištění vzduchu průměrně velké místnosti (50 m3) je zapotřebí přibližně 1 hodina. Až budete chtít katalytickou reakci přerušit, nasaďte na katalyzátor malou kovovou zátku, která zabrání přístupu vzduchu a zastaví katalytickou reakci. Při následném použití stačí oddělat malou zátku a opět zapálit katalyzátor na 2 minuty. Ostatní postup zůstává stejný.
Užitečné rady: Pamatujte, že katalytická reakce se spustí až po uhašení plamene. Krátké zapálení slouží pouze k zahřátí katalyzátoru na potřebnou teplotu. Proto se snažte dodržovat 2 minuty, aby nedošlo ke spálení katalyzátoru a tím k jeho zničení. Je dobré nechat lampu fungovat minimálně 30 minut. Nezapomeňte zastavit katalytickou reakci nasazením kovového vršku na katalyzátor. Pokud zapomenete, lampa bude nadále pokračovat ve své práci, dokud se nespotřebuje vonná náplň.
Pokud lampu nepoužíváte, vždy ponechte katalyzátor zakrytý kovovým vrškem. Pokud víte, že lampu nebudete dlouho požívat, je dobré náplň vypotřebovat až do zastavení lampy. Ponechte katalyzátor přikrytý kovovým vrškem. Pokud chcete změnit vůni, nechte úplně spotřebovat náplň až dojde k samovolnému zastavení katalytické reakce. Potom můžete použít malé množství neutrální náplně na pročištění knotu a katalyzátoru, nebo můžete rovnou nalít do lampy novou vonnou směs.
NIKDY neumývejte katalyzátor ani bavlněný knot vodou! Pokud si přejete umýt samotnou lampu nebo vršky vodou, ujistěte se před dalším použitím, že voda vyschla i uvnitř lampy. Aby katalyzátor stále dobře fungoval, je potřeba ho občas pročistit použitím samostatné neutrální náplně. Neutrální náplň je vhodná i k ředění vonných náplní v případě, že si přejete men-ší intenzitu vůně. Použijte neutrální náplň například v kuchyni, kde si přejete pouze odstranit pachy. Pokud používáte lampu na odstraňování cigaretového kouře nebo kouře z krbu, je k pročištění vzduchu potřeba delší doba v závislosti na stupni znečištění. V tomto případě je potřeba katalyzátor čistit častěji neutrální náplní.
Průměrná ž…